Płyty CD zmieniły świat dźwięku

Pierwsze krążki CD zostały wyprodukowane w 1984 roku. Nowatorska technologia nie od razu podbiła serca melomanów, choć została od razu zauważona. W pierwszym okresie istotną przeszkodę stanowiła cena. Sprzęt odtwarzający płyty z muzyką był bardzo drogi, a same krążki, których było jeszcze niewiele, również nie należały do tanich. Sytuacja uległa zmianie wraz z umasowieniem produkcji. Cały Zachód oszalał na punkcie CD i miał ku temu powody.

http://moduly.cezos.com/pl/moduly-street-led Bardzo stylowe błękitne suknie studniówkowe przyciągną wzrok każdego mężczyzny

Kompakty dawały nieporównywalnie lepszą aniżeli kasety jakość dźwięku. Bardzo niski stopień szumów, wyraźne brzmienie każdego taktu – to przemawiało do wysublimowanych gustów, ale również do odbiorcy masowego. Przez dobrych kilkanaście lat równolegle wydawano muzykę na płytach kompaktowych oraz starszych kasetach. Te drugie miały jednak coraz mniej zwolenników, a z czasem zostały całkowicie wycofane z produkcji. Z kolei technologia Compact Disc Audio miała się doskonale i zataczała coraz szersze kręgi. Wkrótce na jej bazie opracowano zupełnie nowy produkt.