Triumfalny pochód HDMI

Świat multimediów nie byłby taki sam, gdyby nie interfejs, który połączył w jeden strumień obraz i dźwięk – zapewniając przy tym znakomitą jakość obu. Mowa o złączu HDMI, które kilka lat temu zaistniało w przemyśle elektronicznej rozrywki i dziś trudno wyobrazić sobie ten przemysł bez niego.

Pojawienie się złącza było ściśle związane z upowszechnieniem technologii HD w telewizorach, laptopach oraz tabletach. Cyfrowa jakość obrazu i dźwięku zaczęła zbierać świetne recenzje, a ludzie chcieli korzystać z tego potencjału najszerzej jak się dało.

Możliwość podłączenia odtwarzacza DVD do telewizora jednym kablem była kusząca. Tak zaczęła się era kabla i wtyczki o tajemniczej nazwie High Definition Multimedia Interface. Złącze HDMI jest ważnym elementem w komputerach, grafika po podłączeniu jest zniewalająca. Warto przeczytać recenzje gier, które są w wydaniu HD.

Skrót każdy złoży sobie sam. Dzięki przewodom tego rodzaju możemy cieszyć się wspaniałym obrazem, a także niezakłóconym cyfrowym dźwiękiem.

Obecnie rozwiązania te są stosowane w różnego rodzaju urządzeniach i sprawdzają się doskonale. W przypadku tabletów stosuje się w pełni kompatybilny zamiennik w postaci mniejszego złącza mini-HDMI.