W gąszczu przewodów

Przesył dźwięku w najlepszej możliwej jakości jest możliwy dzięki odpowiednim kablom. Ludzie zajmujący się systemami audio wiedzą doskonale, że potrafi ich być bardzo wiele i trzeba posiadać elementarną wiedzę, aby się w tej dżungli zorientować.

Podstawowymi złączami, z którymi powinien się zaprzyjaźnić każdy audiofil są jack oraz RCA, potocznie zwany cinch. Generalnie za pomocą tych kabli można połączyć ze sobą wiele urządzeń, takich jak wieże Hi-Fi, amplitunery, odtwarzacze DVD, telewizory czy dekodery cyfrowe.

Pole manewru jest spore. Dalej mamy rzecz jasna omówione powyżej złącze HDMI, które nie jest jednakże ściśle dźwiękowe.

Czasami chcielibyśmy równocześnie połączyć jedno urządzenie z kilkoma odrębnymi źródłami. Ciągłe przełączanie się pomiędzy nimi, wyjmowanie i wsadzanie wtyczek jest dość niewygodne.

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe.html Tylko u nas znajdziesz atłasowe suknie ślubne na każdą kieszeń www.sukienkimm.pl

Aby to uprościć, opracowano specjalne przejściówki. Można podłączyć do nich kilka źródeł (zwykle maksymalnie trzy), a następnie jednym przełącznikiem wybierać to, które aktualnie nas interesuje.

colle.com.pl