Walory subwoofera

Wielbiciele niskich, basowych tonów stanowią liczną grupę. Szczególnie chodzi o fanów solidnego brzmienia rockowego i metalowego, gdzie sekcja rytmiczna odgrywa bardzo istotną rolę. Zwykłe głośniki muszą dzielić swój zakres przenoszenia na tony wysokie (soprany) oraz niskie (basy). W praktyce oznacza to, że nie radzą sobie optymalnie ani z jednymi, ani z drugimi.

myjnie fryzjerskie Absolutnym hitem okazał się soundbar. Nowoczesny system nagłośnienia dla domu do kina domowego

Bardziej pokrzywdzone są jednak odgłosy basowe, które nie znajdują właściwego ujścia. Owszem, za pomocą korektora graficznego można niskie rejestry nieco podkręcić, jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Dlatego właśnie wynaleziono specjalny dodatkowy głośnik, którego zadaniem jest wyłącznie generowanie niskich brzmień. Nazwano go subwooferem.

Wystarczy tylko jeden, aby diametralnie zmienić charakter odtwarzanej muzyki i poszerzyć spektrum jej oddziaływania. Niestety z takiej opcji mniej zadowoleni będą sąsiedzi. Basy mają to do siebie, że lepiej przenikają przez ściany i „koncert” w rockowym klimacie może się udzielić tym, którzy nie będą sobie życzyć takich atrakcji. Warto wziąć to pod uwagę i rozważyć zakup słuchawek.