Zestawy Hi-Fi

Był czas, kiedy dobra wieża kosztowała naprawdę wiele i pozwolić sobie na nią mogli jedynie nieliczni. Z czasem ceny znacząco spadły, a obok modeli zaawansowanych technicznie pojawiły się również te budżetowe. Spełniają one oczekiwania zdecydowanej większości konsumentów, choć oczywiście zawsze znajdą się tacy, dla których to za mało.

Dziś sensowną wieżę można kupić już za mniej niż 200 złotych – głównie w sklepach internetowych oraz na platformach handlowych. Te droższe mają zwykle większą moc nagłośnienia, odtwarzają także dźwięk czystszy i są wyposażone w rozmaite dekodery. W podstawowym wariancie zestaw Hi-Fi składa się z jednostki centralnej oraz dwóch głośników.

To daje nam dźwięk stereo, czyli dwa kanały. To urządzenia o najniższej cenie, dla użytkowników o najmniejszych wymaganiach. Szczebel wyżej to zestawy obsługujące system 5.

1, gdzie mamy pięć głośników. Dwóm głośnikom bocznym towarzyszy głośnik centralny oraz dwa tylne. Sprzęt w tym wariancie może nam posłużyć również jako zestaw kina domowego, o czym więcej za moment.